۳۱
مرداد

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ یکی از کاربردی ترین سازه های ساختمانی است که از متریال سبک و در عین حال منسجمی ساخته شده است. بسیاری از مراکز تجاری، صنعتی، اداری، مسکونی، ترمینال های خودروهای سنگین، ویلاها و خانه ها و … دارای پارکینگ های سرباز و غیر مسقف هستند و امکان ساخت یک بنای سرپوشیده با مصالح ساختمانی وجود ندارد.

در چنین مواردی سایبان پارکینگ راه حلی سریع، کاربردی، پاسخگوی نیازها و مقرون به صرفه می باشد. سایبان پارکینگ در مقیاس ها و ابعاد گوناگون قابل پیاده سازی و اجرا است و نیازهای مختلف را پوشش می دهد.

طبق مشاهدات اشعه فرابنفش خورشید به مرور زمان سبب استهلاک خودرو می گردد و همین طور باران و برف و تگرگ به ویژه در مناطق جغرافیایی که بارش در آن ناحیه زیاد باشد، موجب آسیب دیدن خودرو در طولانی مدت می گردد. برای همین بهتر است خودرو زیر پوششی قرار داشته باشد تا از این عوامل فرساینده محیطی دور باشد.

سایبان پارکینگ راه حلی هوشمندانه برای این موضوع می باشد. مشکل شایع دیگری که برای خودروهای پارک شده در فضای آزاد وجود دارد، ریختن فضولات پرندگان بر روی خودروهاست که نمایی زشت به خودروها می دهد و سایبان پارکینگ این مشکل را برطرف می نماید.

انواع سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ انواع بسیار متنوعی دارد که از لحاظ کارکرد، ساختار و فرم با یکدیگر متفاوت هستند. به طور مثال از لحاظ کاربری یک دسته از این محصولات سایبان پارکینگ خانه هستند که ظرفیت محدودتری دارند و فضای کوچکتری را پوشش می دهند که شامل دو یا سه خودرو می گردد. نحو نصب این سایبان پارکینگ می تواند بر روی دیوار حیاط باشد و بدون به کار بردن پایه ای جدا و یا با بهره بردن از پایه ای در زیر سایبان.

این سایبان پارکینگ می تواند به صورت تک پایه ای باشد و یا دو پایه در دو سمت داشته باشد. همچنین از لحاظ عملکرد، سایبان پارکینگ می تواند به صورت متحرک و تاشو باشد و یا به صورت ثابت قرار گیرد. در صورتی که سایبان پارکینگ متحرک باشد به کمک ریموت باز و بسته می گردد.

سایبان پارکینگ اداری یا غیر مسکونی، نوع دیگری از سایبان ها است که برای تعداد بیشتری از خودروها می باشد. بسیاری از مجموعه های بزرگ، ادارات، شرکت ها، بیمارستان ها، هتل ها و مجتمع های اقامتی و موارد متعدد دیگر، فضای بزرگی را برای پارک خودرو اختصاص داده اند. که به صورت سرباز است در چنین مواردی از سایبان اداری استفاده می شود که می تواند به صورت دیواری نصب شود و یا می تواند به صورت پایه دار نصب گردد.

در صورتی که سایبان پارکینگ به صورت پایه دار باشد، می تواند به صورت یک سویه باشد یا به صورت دو سویه نصب گردد. تمامی این موارد بستگی به فضا، تعداد خودروها، سلیقه و نیاز صاحبان مجموعه ها و هزینه تخصیص داده شده، دارند.

سایبان پارکینگ صحرایی یکی دیگر از محصولات است که از جذاب ترین و کاربردی ترین انواع سایبان های پارکینگ می باشد. این نام گذاری به دلیل قابل حمل و نصب بودن این سایبان در مکان های مختلف می باشد. این سایبان نسبت به انواع دیگر، استقامت و مقاومت کمتری دارد و برای آب و هوای طوفانی یا بادهای شدید مناسب نمی باشد. برای سفرها، کمپینگ ها و مواردی از این دست، این نوع از سایبان انتخاب مناسبی می باشد.

ساختار سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ از لحاظ ساختار و متریال تشکیل دهنده، از اجزاء مختلفی تشکیل شده است. بدنه سایبان که در قسمت فوقانی قرار می گیرد، از جنس پارچه ای می باشد که پارچه آن از جنس پلی استر یا پی وی سی می باشد. نوع خاصی از الیاف که خاصیت ضد آب دارند و آب در بافت آن نفوذ نکرده و خیس نمی شوند. از سویی دیگر ضد آتش بوده و گرما موجب جمع شدن و از دست دادن کیفیت آن ها نمی شود و قابل اشتعال نیستند.

پارچه سایبان پارکینگ به کمک تیرهایی افقی در زیر آن منسجم قرار می گیرد و این تیرک ها که می توانند چوبی یا فلزی باشند به پارچه اسکلت بندی و استحکام می دهند. جزء دیگری از سایبان پارکینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، ستون ها و پایه آن می باشد. این ستون ها و پایه از جنس آهن یا استیل می باشد که با لایه های ضد زنگ پوشانده می شود تا در اثر مجاورت با هوای آزاد و رطوبت دچار زنگ زدگی و خوردگی نگردد.

این پایه ها و ستون ها به همراه قسمت پارچه ای و فوقانی، وزن بالایی ندارند و سبک هستند و در صورتی که به خوبی و محکم نصب شوند، پایدار و ثابت می مانند.

انواع سایبان پارکینگ را با بهترین قیمت و ساخته شده از مرغوب ترین مواد می توانید از این مجموعه تهیه نمایید. متخصصین و پرسنل مجموعه محصولات را برای شما با استحکام بالا و با دوام و ماندگاری طولانی نصب خواهند کرد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره و سفارش، با همکاران ما در این مرکز تماس حاصل نمایید.