سایبان ماشین
۲۲
دی

نصب و اجرای سایبان ماشینفایل صوتی این متن

 

برای یکی از ویژگی های ممتاز یک سایبان می تواند این باشد که کم حجم و قابل حمل باشد. در ضمن نصب سریع و راحتی هم داشته باشد. این خصوصیات در زندگی امروز شهری که اغلب افراد با کمبود مکان و وقت مواجه هستند بسیار مفید است. در این نوشتار با سایبان ماشین و ویژگی های برجسته آن آشنا می شویم.  

 

سایبان ماشین

سایبان ماشین (Car Canopies) یکی از کاربردی ترین انواع سایبان ثابت و متحرک می باشد و برای پوشش فضای باز ساختمان ، حیاط و اداره و فروشگاه استفاده می شود.تمام مراحل طراحی و ساخت سازه سایبان ماشین در کارگاه انجام می شود.

قرار گرفتن انسان و اجسام و دیگر موجودات در معرض نور آفتاب در کنار فواید آن، ضررهایی نیز به دنبال دارد. این ضررها باعث تکاپوی آدمی برای به کار گرفتن حداقل تلاش خود جهت نگهداری و محافظت از خود و وسایل است.

به طور مثال، قرار گرفتن خودرو در معرض نور خورشید، آسیب‌هایی به بدنه و موتور خواهد رساند. از این رو سایبان‌هایی طراحی و تولید شده‌اند تا از خودرو و دیگر مواد موجود در مرکز تابش آفتاب مراقبت کنند.

این سایبان‌ها که به سایبان ماشین نام‌ گذاری شده‌اند، با مقاومت و طول عمر بالا از ماشین در برابر نه تنها تابش خورشید بلکه بارش برف و باران و حتی گرد و خاک محافظت می‌کنند و سپری در مقابل آسیب می‌شوند.

در واقع این سایبان نوعی سقف برای خودرو می‌باشد و محل پارک خودرو را نیز چه در پارکینگ‌های بزرگ و چه در پارکینگ خانه‌ها مشخص می‌سازد.

 

انواع سایبان ماشین

سایبان ماشین از انواع مختلفی برخوردار است. سایبان خودرو به دو مدل ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند. مدل ثابت سایبانی است که در مکان نصب شده و امکان جا به جایی یا باز و بسته شدن و هم‌ چنین انتقال به مکان‌های دیگر را ندارد.

مدل متحرک نوعی است که قابلیت حمل و نقل و استفاده در مسافرت و باز و بسته شدن یا حتی گسترده شدن اندازه سایبان را پیدا می‌کند. این مدل سایبان ماشین بسیار انعطاف پذیر بوده و به دو صورت دستی و برقی تولید می‌شوند. علاوه بر این‌ها سایبان‌های ماشینی از لحاظ جنس به انواع فلزی، آلومینیومی، چوبی، پی وی سی، فولادی و غیره تقسیم می‌شود.

سایبان‌های فلزی بسیار مقاوم هستند اما امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. سایبان پی وی سی نیز قابلیت جدا شدن اجزا و اتصال چند باره آن‌ها به یکدیگر را دارد و به سایبان همراه خودرو معروف است.

سایبان‌ ماشین هم چنین به لحاظ اندازه به دسته‌های بزرگ گسترده، متوسط و کوچک جهت پارکینگ خانه گروه بندی می‌شود.

سایبان ماشین بدون پایه

سایبان ماشین بدون پایه در محیط هایی که کمبود فضا وجود دارد و امکان نصب پایه در زمین نیست به کار میرود. امروزه انواع مختلفی از این سایبان در دسترس است. سایبان بدون پایه از خود ماشین برای فراهم کردن سایه بهره می گیرد. بدین صورت که یک پایه کوچک و اغلب آهنربایی بر روی سقف ماشین قرار می گیرد و سطح سایه گستر که معمولا یکی از انواع پارچه است، به کمک بازوهایی بر روی آن گسترده می شود. همچون دیگر سایبان ها، عملکرد این نوع سایبان نیز می تواند به صورت اتوماتیک و یا دستی باشد.

 

سایبان ماشین | iransaye
سایبان ماشین | iransaye

 

کاربرد سایبان ماشین

سایبان‌ها غالبا برای محافظت از تابش خورشید و بارش باران و برف مورد استفاده قرار می‌گیرند اما سایبان ماشین موارد استفاده‌ی دیگری نیز دارد. سایبان‌های ماشین، خودرو را از هر گونه برخورد اجسام ضربه زننده و یخ زدگی محافظت می‌کند.

این سایبان‌ها هم چنین باعث سالم و تمیز ماندن بدنه ماشین و طول عمر بیشتر خودرو می‌شوند. البته هر کدام از مدل‌های سایبان جهت محافظت از ماشین با توجه به جنس، اندازه، نوع قالب و چهارچوب دارای کارکرد متفاوتی هستند.

به طور مثال کارکرد سایبان‌هایی که مانند چتر بر روی باربند ماشین نصب می‌شوند با سایبانی که دارای پا‌یه‌های مستحکم هستند و هم خودرو و افراد را مصون نگه می‌دارد، متفاوت می‌باشد.

سایبان‌ها بر اساس سایز آن‌ها عموما فضای زیادی را برای پارک خودروها در اختیار می‌گذارند. سایبان ماشین هم چنین می‌تواند آلاچیقی زیبا برای گذران اوقات فراغت باشد و از طرفی به عنوان یک سازه‌ی محکم و ضد ضربه آسیب برخورد هر گونه جسم و فلزات خطرناک و آسیب رساننده را دفع می‌کند.

 

نصب سایبان ماشین

سایبان ماشین وسیله‌ای برای زیباتر کردن حیاط و پارکینگ و جلوگیری از ضربه به خودرو می‌باشد.برای نصب سایبان ماشین لازم است که جنس و طرح آن را انتخاب و سفارش داد. سپس محل جای گرفتن آن را مشخص کرد.

این سایبان‌ها سازه‌ی پیش ساخته نیستند. به همین دلیل برای سفارش سایبان خودرو باید یکی از شرکت‌ها و تولیدی‌‌های قابل اطمینان را انتخاب و به آن‌ها اعتماد کرد. سقف و پایه‌های سایبان باید دارای مقاومت و ضد ضربه باشند، به همین دلیل متریال موجود در آن‌ها بسیار مهم است.

ایرانیت فلزی و ورقه‌های کم دوام پلی کربنات ماده اصلی سایبان‌های ماشین در چند سال گذشته بوده‌اند اما با روی کار آمدن ورقه‌ها و سقف‌های پی وی و سی و چوبی استفاده از صفحات فلزی آلومینیومی و فولادی بسیار کمتر شده است.

بنابراین نصبسایبان ماشین و کنار هم گذاشتن اجزای آن نیازمند تیم متخصص و افراد با تجربه می‌باشد.

 

سایبان ماشین | iransaye
سایبان ماشین | iransaye

 

فقط مرحله نصب و راه اندازی آن در محل مورد نظر در زمان کوتاه توسط نیروهای متخصص شرکت سازنده انجام می شود.در این مقاله قصد داریم در مورد انواع سایبان برقی و ثابت ماشین و چگونگی راه اندازی و نصب آن ها بپردازیم با ایران سایه همراه باشید.

طراحی و ساخت سایبان ماشین

همان طور که می دانید استفاده از سایبان ماشین در فضای باز حیاط خانه و ساختمان های اداری و تجاری به منظور حفاظت و مراقبت از ماشین های پارک شده در برابر تابش مستقیم خورشید ،بارندگی های پراکنده باران و برف در طول سال ، فضولات پرندگان ، گرد و غبار می باشد .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در این زمینه و نصب موتور الکتریکی بر روی انواع سایبان باعث شده که آسایش و راحتی به محیط هدیه شود و در صورت نیاز با تغییر شیب سایبان از آن در موقعیت های دیگر استفاده کرد.

یکی از متداول ترین انواع سایبان ماشین که از سازه فلزی یا پوشش یو پی وی سی طراحی و ساخته می شوند و برای محافظت از خودرو در برابر اشعه خورشید استفاده می شوند.از مهم ترین ویژگی های یک سایبان خودرو برقی استحکام و انعطاف پذیری بالای سازه در کنار زیبایی آن می باشد.

شما می توانید برای انتخاب و ثبت سفارش انواع سایبان برقی ، سایبان چتری ،سایبان تبلیغاتی ، سایبان دوطرفه ، سایبان برقی تمام اتوماتیک ، سایبان ۱۸۰ درجه و .. با مراجعه به وبسایت مجموعه ایران سایه با مشاورین و کارشناسان متخصص ما در تماس باشند و از راهنمایی آن ها بهره مند شوند.

بیشتر بخوانیم ? سایبان چتری

سایبان ارزان قیمت ماشین

سایبان ماشین از پوشش های مختلف پارچه ، پی وی سی یا پلی کربناتی استفاده می شود و اغلب برای قیمت گذاری انواع سایبان ها از روی نوع سازه ،جنس پارچه پوشش و ابعاد و اندازه سایبان قیمت گذاری انجام می شود.هرچه قیمت سایبان ارزان باشد دلیل بر کیفیت خوب یا بی کیفیت بودن آن نیست .

برای آن که از کیفیت سایبان بازویی یا سایبان برقی ماشین مطمئن باشید بهتر است با کارشناس و مشاوره مجموعه معتبر مشورت های لازم را داشته باشید.آن ها با بررسی دقیق سایبان می توانند میزان مقاومت و استحکام سایبان ماشین را مشخص کنند و قیمت نهایی را اعلام کنند.

مشخصات سایبان ماشین

سایبان ماشین برای محافظت و مراقبت انواع خودرو در فضای باز کاربرد دارد. از ویژگی های مهم انواع سایبان بازویی ماشین یا سایبان ماشین سیار می توان به قابلیت شستشوی سقف ،دوام و پایداری سازه در برابر شرایط جوی نامناسب ،عملکرد و انعطاف پذیری سایبان اشاره کرد.

مراحل تولید سایبان برقی در مجموعه ایران سایه زیر نظر کارشناسان متخصص در این حوزه انجام می شود و تمام استاندارد و نکات ایمنی در سایبان های برقی رعایت شده است . برای اطلاع از لیست قیمت انواع سایبان ثابت و سایبان متحرک می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانیم ? سایبان پنجره

خرید سایبان ماشین

برای خرید سایبان‌های ماشینی باید به امور مختلفی توجه کرد. اینکه سایبان ماشین را برای چه اندازه و مکانی می‌خواهید بسیار مهم است. سایبان‌ خودرو انواع مختلفی دارد و توجه دقیق به نیاز خود در انتخاب بهتر سایبان موثر است.

هم چنین متریال به کار رفته در سایبان ماشین می‌تواند بخش زیادی از قیمت سایبان را تعیین کند. گاهی یک سایبان برای ماشین دارای ارزش معماری گونه‌ی بالایی است و این عامل خرید آن را ممتاز می‌کند. سایبان ماشین می‌تواند بنا به درخواست سفارش دهنده در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف و اندازه‌های متفاوت و با قابلیت‌های گوناگون طراحی و تولید شود.

خرید سایبان ماشین اتوماتیک

در کنار سایبان های سنتی و معمول در بازار، نوعی جدید به نام سایبان ماشین اتوماتیک وجود دارد که در ارتفاع کمی از ماشین و بر روی سقف آن، قرار می گیرد و از خودرو محافظت می کند. خرید سایبان ماشین اتوماتیک مزایای مهمی نسبت به سایبان های سنتی دارد. اول اینکه این سایبان کم حجم و تا شونده است. بدین صورت که در حالت جمع، مثل یک کیف یا ساک معمولی می باشد. دوم اینکه قابل حمل و همیشه در دسترس است. می توان آن را در صندوق عقب ماشین گذاشت و در هر جایی که نیاز باشد بدون نگرانی از بابت شرایط جوی از قبیل آفتاب سوزان و بارندگی، ماشین را پارک کرد و از سایبان اتوماتیک بهره برد. سومین مزیت، نصب آسان، سریع و کنترل عملکرد سایبان با پنل ریموت است که بهره گیری از آن برای طیف وسیعی از افراد جامعه را میسر می کند.

مزایای سایبان ماشین

اینکه تصمیم به خرید یک سایبان ماشین گرفته‌اید، نشان می‌دهد برای سلامتی و آینده‌ی خودروی خود دارای دغدغه هستید. از جمله مزایا‌ها و دلایل استفاده از سایبان خودرو می‌توان به مقاومت بالا و وزن سبک بر اساس مواد با کیفیت موجود در ساخت سایبان، دارای سیستم زه کشی آب باران، ممانعت از ورود برودت در زمان سرما و حرارت در زمان گرما، جلوگیری از هرگونه آسیب و صدمه‌ی فیزیکی به بدنه‌ی ماشین و هن چنین فضولات پرندگان و حیوانات، استفاده‌ی چند منظوره از پارکینگ منازل، امکان جا سازی کردن نورهای کوچک بر روی پروفیل‌های سقف‌های متحرک، جلوگیری از یخ زدگی خودرو و داغ کردن موتور فصول گرما و سرما و غیره اشاره کرد.

ویژگی ها و مشخصات سایبان خودرو

سایبان ماشین از چندین قسمت تشکیل می شود:

مرکز نگهدارنده که با یک آهنربای قوی به سقف خودرو می چسبد.

پوشش سایه گستر که از پارچه های مقاوم و متنوع سیاه مناسب ایجاد می کند.

بازوهای منعطف اما محکم برای اتصال پارچه سایه گستر به نگهدارنده.

بندهایی برای اتصال سایبان به ماشین که سایه را بر روی ماشین متمرکز می کند.

یک موتور الکتریکی برای باز و بسته کردن سایبان(مخصوص مدل اتوماتیک)

باتری و ریموت کنترل(مخصوص مدل اتوماتیک)

شکل ۲: سایبان خودرو

با سایبان ماشین نیازی به جستجوی پارکینگ مسقف در خیابان های شلوغ و مملو از ماشین نیست. کافی است در اولین مکان مناسب، سایبان همراه را از صندوق عقب خارج کرده و در زمانی کوتاه نصب نمایید. پوشش سایه گستر سایبان خودرو علاوه بر ایجاد سایه، موجب کاهش دما در زیر سایه بان تا حدود سی درجه می شود و این نکته برای حفظ سلامت رنگ ماشین مهم است. علاوه بر این، پارچه سایه گستر دارای مقاومت و ضخامت کافی در برابر برخورد اشیا، حرارت، بارش باران و وزش باد می باشد. نوع اتوماتیک سایبان ماشین دارای ریموت کنترل است. باتری قوی در این سایبان موجب می شود با یک بار شارژ بتوان چندین بار از آن استفاده کرد. نکته ای که در سفر و مخصوصا جاده های بیرون شهر بسیار مفید است. برای پیشگیری از سرقت سایبان، بندهای متصل کننده سایبان به ماشین از جنس فلزی محکم اما منعطف ساخته شده اند که با قیچی و ابزار تیز، چیده نمی شوند. در ضمن قدرت آهنربای الکتریکی در مرکز نگهدارنده به حدی است که بدون خاموش کردن دستگاه امکان جداسازی آن از سقف نیست.

قیمت و فروش سایبان ماشین

قیمت سایبان‌های ماشین برای خرید آن بسیار مهم است. اینکه چه متریال و موادی در سایبان به کار رفته است تا از یک سایبان معمولی به یک سایبان ماشین بو درجه‌ی کیفی الف برسد، در تعیین کردن قیمت حائز اهمیت است. عموما سایبان ماشین متحرک از نوع ثابت و سایبان ماشین برقی نسبت به نوع دستی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

محل فروش سایبان تیز از موارد بسیار قابل تاکید است. تشخیص اینکه کدام شرکت‌ها از مواد درجه یک استفاده می‌کنند، تا حدودی سخت و دشوار می‌باشد اما اگر خریدار سایبان ماشین هستید، اصلا نگران نباشید. چرا که شرکت صنعتی ایران سایه با سابقه‌ای طولانی و درخشان در زمینه طراحی و تولید انواع سایبان‌های ماشین این اطمینان را به شما القا می‌کند که از بهترین نوع محصول بهره مند شده‌اید و با توجه به قابلیت‌های سایبان‌های این شرکت، به صحت گفته پی خواهید برد.

سایبان ماشین | iransaye
سایبان ماشین | iransaye

سایبان ماشین سیار

سایبان سیار خودرو یکی از خدمات مهم ایران سایه است که توسط مهندسین متخصص در این زمینه طراحی و ساخته می شود .کارشناسان و مهندسان کنترل کیفیت با بررسی ویژگی سایبان و حفظ مقاومت و پایداری آن ها در برابر شرایط محیطی آن را تایید و به مرحله ساخت و تولید می رسانند.

برای سفارش و ثبت بهترین و با کیفیت ترین سایبان پارکینگ می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه ما از نمونه های تولید شذه دیدن فرمایید و یا طرح و ایده مورد نظر را با کارشناسان و مشاورین ما در میان بگذارید.همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات و درخواست های شما هستند.

هدف اصلی مجموعه ایران سایه جلب رضایت مشتریان خود از طریق طراحی و ساخت محصولات با کیفیت و با طول عمر بالا می باشد.شما می توانید با مشاوره رایگان در این زمینه بهترین تصمیم را برای انتخاب و خرید انواع سایبان برقی ماشین داشته باشید.

سایبان ماشین | iransaye
سایبان ماشین | iransaye

 

نحوه کار سایبان برقی ماشین چگونه است؟

احتمالا در کوچه و خیابان سایبان های دستی را دیده اید که با نیروی انسانی باز و بسته می شوند و مشکلات خاص خود را دارند .با طراحی و ساخت انواع سایبان اتوماتیک طرفداران این سایبان به یکباره افزایش پیدا کردند زیرا تنها با فشردن یک دکمه سایبان به صورت خودکار باز و بسته می شد.

سایبان ماشین برقی با نصب موتور الکتریکی بر روی آن از راه دور با ریموت کنترل امکان تغییر شیب یا باز و بسته شدن پوشش سایبان را دارند و همین موضوع باعث شده که در میان سایبان های تولید شده سایبان برقی طرفداران بسیاری داشته باشد.راحتی ، زیبایی و مقرون به صرفه بودن سایبان های اتوماتیک باعث شده که جزو پرطرفدارترین انواع سایبان ها محسوب شوند.

از سایبان های تمام اتوماتیک بیشتر برای فروشگاه های بزرگ و مغازه های کسب و کار استفاده می شود اما به دلیل زیبایی و راحتی برای ویلا ، استخر و ساختمان های مسکونی نیز این سایبان ها نصب و اجرا می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما به صورت رایگان در تماس باشید.

همان طور که می دانید قیمت سایبان های ثابت و برقی با توجه به عواملی مختلفی از جمله جنس پوشش سایبان ،جنس و قیمت متریال استفاده شده در سازه و ابعاد و اندازه آن و نوع کاربرد سایبان محاسبه می شود اما در این میان با توجه به این عوامل در سایبان های ثابت و برقی یکسان است ،به طور کلی قیمت سایبان برقی به دلیل نصب موتور الکتریکی نسبت به سایبان ثابت بالاتر می باشد.

عدم استفاده از سایبان ماشین چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

اگر مجبور باشید خودرو خود را در روزهای گرم یا سرد سال در فضای بیرون پارک کنید به مروز زمان به دلیل تابش مستقیم نور خورشید و یا بارندگی باران و برف مشکلاتی از جمله یخ زدگی و آسیب به شاسی و بدنه خودرو و تاثیرات مخرب بر روی باتری ماشین در اثر گرما شدید ایجاد خواهد شد .برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است هرچه سریع تر اقدام به خرید سایبان ماشین کنید.

 

سایبان ماشین | iransaye
سایبان ماشین | iransaye

مقاله سایبان ماشین

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید.

سایبان متحرک ماشین چیست؟

مدل متحرک نوعی است که قابلیت حمل و نقل و استفاده در مسافرت و باز و بسته شدن یا حتی گسترده شدن اندازه سایبان را پیدا می‌کند. این مدل سایبان ماشین بسیار انعطاف پذیر بوده و به دو صورت دستی و برقی تولید می‌شوند. علاوه بر این‌ها سایبان‌های ماشینی از لحاظ جنس به انواع فلزی، آلومینیومی، چوبی، پی وی سی، فولادی و غیره تقسیم می‌شود.

چرا برای نصب سایبان ماشین نمیتوانیم خودمان اقدام کنیم؟

نصب سایبان ماشین و کنار هم گذاشتن اجزای آن نیازمند تیم متخصص و افراد با تجربه می‌باشد.
این سایبان‌ها سازه‌ی پیش ساخته نیستند. به همین دلیل برای سفارش سایبان خودرو باید یکی از شرکت‌ها و تولیدی‌‌های قابل اطمینان را انتخاب و به آن‌ها اعتماد کرد.

مزیت سایبان بازویی ماشین در چیست؟

از ویژگی های مهم انواع سایبان بازویی ماشین یا سایبان ماشین سیار می توان به قابلیت شستشوی سقف ،دوام و پایداری سازه در برابر شرایط جوی نامناسب ،عملکرد و انعطاف پذیری سایبان اشاره کرد.

سایبان های تمام اتوماتیک در کجا کاربرد بیشتری دارند؟

از سایبان های تمام اتوماتیک بیشتر برای فروشگاه های بزرگ و مغازه های کسب و کار استفاده می شود اما به دلیل زیبایی و راحتی برای ویلا ، استخر و ساختمان های مسکونی نیز این سایبان ها نصب و اجرا می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما به صورت رایگان در تماس باشید.