سایبان چتری
۳۱
مرداد

سایبان چتری

سایبان چتری

سایبان چتری سایبان سازه ای است که برای محافظت از عوامل آزار دهنده زیست محیطی مانند نور خورشید و شرایط آب و هوایی نامناسب یا باران و برف استفاده می شود. این سازه به طور معمول از چترهای پارچه ای بزرگ ساخته شده است که بر روی زمین به کمک پایه یا میله ای فلزی نصب می شود.

برخی سایبان ها می توانند به صورت باز و بسته تغییر حالت پیدا کنند. نیز سایبان های چتری در مکان هایی متعددی نظیر پارک ‌ها، رستوران ها، استخرها، ساحل ها، مجتمع های اقامتی و تفریحی، کافه ها، ویلاها و سایر اماکن عمومی و خصوصی نصب می شوند.

سایبان چتری علاوه بر تحمل شرایط آب و هوایی مختلف مانند تابش آفتاب، باران، آلودگی هوا و فرساینده های دیگر محیطی در برابر خوردگی، پوسیدگی، ساییدگی و مواردی از این دست مقاوم هستند. سایبان چتری با طور معمول از پارچه ای مانند پارچه های PVC بسیار محکم و مقاوم ساخته شده اند تا بتوانند در برابر عوامل آب و هوایی مقاومت کنند. پارچه های پی وی سی نسوز بوده و آتش نمی گیرند.

مزایای استفاده از سایبان چتری

استفاده از سایبان چتری مزایای بسیاری دارد که عرضه و تقاضای این محصولات را افزایش داده است. برخی از فواید در ادامه خواهند آمد. سایبان چتری، افراد را در برابر باران، برف و آفتاب آسوده نگه می دارد و باعث جلوگیری از نفوذ آب و نور خورشید و همچنین جمع آوری باران می شود.

از سویی دیگر سایبان چتری اجازه می دهد تا افراد بتوانند از هوای آزاد لذت ببرند و از آن استفاده نمایند. در زیر سایبان چتری مکانی مناسب برای پذیرایی از میهمانان، سرو غذا و مواردی مانند آن می باشد.

سایبان های چتری هزینه بسیار پایین تری نسبت به آلاچیق ها و مواردی مانند آن دارند و مجموعه ها می توانند با هزینه ای بسیار کمتر از ساخت یک آلاچیق، چند سایبان چتری مقاوم و مطلوب در محیط نصب نمایند. نصب بسیار آسانی دارند که نیاز به مهارت و دانش یه خصوصی ندارد. عمر بالایی دارند و به سادگی خراب نمی شوند.

از دیگر مزایای استفاده از سایبان چتری جنبه تبلیغاتی آن است. پارچه پی وی سی به کار رفته در آن رنگ پذیری بالا و با کیفیتی دارد. مجموعه های فرهنگی، تفریحی تجاری می توانند با چاپ و طرح مورد نظر خود از تبلیغاتی چشم گیر و دائمی برخوردار شوند مانند سایبان های چتری به کار رفته در کافه ها و رستوران ها که طرح و تبلیغ مجموعه خود را نمایان می سازند.

انواع سایبان چتری

انواع سایبان چتری از لحاظ متریال به کار رفته در آن، ساختار و فرم یا موارد دیگر، در انواع گوناگونی دسته بندی می شوند که دو دسته رایج عبارت هستند از سایبان چتری پایه وسط و سایبان چتری پایه کنار. این دو مدل از لحاظ شکل و فرم با یکدیکر تفاوت دارند. سایبان چتری پایه وسط، قدیمی ترین و ساده ترین نوع است که مرکزیت سایبان چتری در مرکز سایه زیر آن قرار دارد و در مکان های عمومی یا ساحل ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

سایبان چتری پایه بغل ساختاری خلاقانه دارد که هیچ فضای اشغال شده یا به اصطلاح مرده ای در مرکز ایجاد نمی کند و تمامی فضای زیر آن قابل استفاده می باشد. سایبان چتری پایه بغل برای قرار دادن یک میز به همراه صندلی های دورش بسیار مناسب بوده و در رستوران ها، کافه ها، مجتمع های تفریحی و … بسیار پر کاربرد می باشد. سایبان چتری پایه بغل به طور متداول در دو شکل مربع یا هشت ضلعی تولید می گردد.

اجزاء تشکیل دهنده سایبان چتری

اجزاء سایبان چتری از دو بخش چتر و پایه تشکیل می شود که هر کدام از مواد اولیه ویژه ای تشکیل می شوند. متریالی که در بخش چتر آن بیشترین کاربرد را دارد پارچه های پی وی سی می باشد که هم در برابر گرما و سرما مقاوم هستند و ضد آب و ضد آتش هستند. قابلیت چاپ پذیری دارند و رنگ آن ها بر اثر گذر زمان و تابش آفتاب زائل نمی شود. برای نگه داشتن پارچه و حفظ انسجام آن به صورت معمول از تخته های چوب روسی استفاده می شود که استحکام و دوام بالایی دارند.

برای پایه سایبان چتری، متداول است که از ستون های آهنی یا استیل استفاده می شود که ضد زنگ و ضد خوردگی هستند و دوام بالایی دارند و به طور معمول برای رنگ آن از رنگ های الکتروستاتیک استفاده می شود که دوام بالایی داشته و مانع خوردگی و زنگ زدن ستون می گردد. سایبان های چتری در این مجموعه در طرح ها و شکل های متنوع تولید می گردند.

محافظت و افزایش عمر مصرف این سازه ها، از با کیفیت ترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده می گردد. با این وجود قیمت این محصولات بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. این محصولات را می توانید با کیفیت بالا و قیمت مناسب از این مجموعه تهیه نمایید. جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش تماس حاصل نمایید.